Tisztelt Érdeklődő!
A jelentkezéshez kérjük:
• Válasszon múzeumpedagógiai foglalkozást, és írja meg nekünk a muzeumpedagogia@penzmuzeum.hu címre a kiválasztott foglalkozás címét, valamint a kiválasztott időpontot. Levele beérkezését követően kollégánk felveszi Önnel a kapcsolatot.• Felhívjuk a figyelmét, hogy a foglalkozás során az állandó kiállításban nem tartózkodunk,
Múzeumpedagógiai foglalkozásaink szerdán érhetők el, 9:00, 11:00, 13:00 kezdettel
Cserebere
(ált. isk. 1–2. osztály, létszám: max. 16 fő, nagyobb létszám esetén csoportbontás), a múzeumban tartózkodás ideje kb. 60 perc, ebből kb. 30 perc a kiállítótérben, 30 perc kézműves foglalkozás)
A bélyegeket nemcsak a borítékokra ragaszthatjuk, hanem gyűjthetjük is. Keressünk együtt bélyegeket a kiállításban, és nézzük meg, milyen témákat rejtenek! Kinek melyik a kedvence? Egymás közt cserélve pedig a hiányzó darabokat is meglelhetjük. A foglalkozáson azt is megfigyelhetjük, hogy mi szerepel minden bélyegen, és együtt kitalálhatjuk, mire is használjuk ezeket a kis képeket.

A Bélyegmúzeum aranya
(ált. isk. 3–4. osztály, létszám: max. 16 fő, nagyobb létszám esetén csoportbontás, a múzeumban tartózkodás ideje kb. 90 perc, ebből kb. 45 perc a kiállítótérben, 45 perc kézműves foglalkozás)
Mi is az a bélyeg? Mi lehetett az aranyvonat? Mi lehet közöttük a kapcsolat?
Múzeumi foglalkozásunkon a gyerekek többek között ezekre a kérdésekre is meglelik a választ. Nyomokat követve, rejtvényeket megoldva és kincset keresve fedezhetik fel az időszaki kiállítás különleges darabjait, és bővíthetik ismereteiket, hogy aztán a végén megleljék a Bélyegmúzeum aranyát.

Nagy papírból kis csoda – hogyan készül a bélyeg
(általános iskola 5-8. osztály, létszám: max. 16 fő, nagyobb létszám esetén csoportbontás, a múzeumban tartózkodás ideje kb. 90 perc, ebből kb. 45 perc a kiállítótérben, 45 perc kézműves foglalkozás)
Hogyan születik a bélyeg? Ki tehet javaslatot, és ki és hogyan dönti el, hogy mi kerüljön rá az ország névjegyére? Milyen eszközök szükségesek egy bélyeg elkészítéséhez? Hogyan dolgozik a bélyegtervező? És hogyan a nyomda? Mindezekre a kérdésekre együtt keressük a választ a Pénzmúzeum időszaki kiállításának segítségével, és kipróbáljuk azt is, milyen lehet bélyeget tervezni.
