A Pénzmúzeum nyitvatartási időn belül ingyenesen látogatható, mind csoportos, mind egyéni látogatók számára. Noha a belépés díjtalan, a nagy érdeklődés miatt feltétlenül szükséges előzetesen regisztrálni, időpontot foglalni, hiszen a kiállítás befogadóképessége korlátos.
Kövesd a Pénzmúzeum online Facebook és Instagram oldalát, hiszen ezeken az oldalakon – sok pénzügyi témájú érdekesség és információ mellett – rendszeresen hírt adunk a múzeum látogatásával kapcsolatos tudnivalókról is.
Időpontfoglalásra egy online felületen keresztül, ezen az oldalon van lehetőség!
A regisztrációs felületen keresztül mindössze néhány kattintással lehet időpontot foglalni a nyitvatartási idő bármely szabad alkalmára.
A múzeum kedd kivételével minden nap nyitva tart;
hétfő, szerda és péntek 8.00 és 17.00,
csütörtök 8.00 és 19.00,
szombat és vasárnap 10.00-tól 18.00-ig.
Fontos információ, hogy az intézményi – például óvodai, iskolai – csoportok, illetve az egyéni és az egyéni csoportos látogatók számára eltérő idősávokat tart fenn a múzeum, így időpontot foglalni is csak ezeken belül lehet.
A szervezett intézményi csoportok számára hétköznapokon – kedd kivételével – a nyitástól 14.00 óráig húzódó idősáv van fenntartva.
A diákcsoportok számára értékes kiegészítő élményt nyújthatnak múzeumpedagógiai foglalkozásaink, melyekről részletes tájékoztatás adunk ezen az oldalon.
Az egyéni látogatók hétköznapokon – szintén kedd kivételével – 14.40 után, illetve azt megelőzően, az iskolás csoportok által nem lefoglalt időpontokra regisztrálhatnak. Lehetőség van egyéni csoportos – például baráti, családi – látogatásokra is, de fontos tudnivaló, hogy a csoport létszáma nem haladhatja meg a 18 főt; az ennél nagyobb csoportok csak bontva tekinthetik meg a kiállítást.
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a múzeumba érdemes legalább tíz perccel a regisztrált időpont előtt megérkezni.
KÖZLEKEDÉS, TÁJÉKOZÓDÁS
A Pénzmúzeum bejárata a Széll Kálmán térről nyíló Sándy Gyula köz felől közelíthető meg.
A tömegközlekedéssel érkezők számára Kapcsolat oldalunkon részletes útmutatót biztosítunk – akár villamossal, akár busszal vagy metróval szeretnék megközelíteni a múzeumot. A menüpont alatt azok is segítséget kaphatnak, akik távolsági busszal vagy vasúti úton érkeznek a fővárosba.
Fontos további információ a kerekesszékkel közlekedők számára, hogy mind az épületbe való bejutás, mind a múzeum teljes belső területe akadálymentesített, így látogatóinknak számára minden adott, hogy zavartalanul átadhassák magukat a múzeumi élmény élvezetének.
Bár a múzeum legfőbb látványosságát az állandó kiállítás adja, az épületben több olyan helység is van, melyek külön is megérdemlik vendégeink figyelmét. A Pénzmúzeum kávézója például önmagában, a kiállítástól függetlenül is látogatható, és különleges hangulata miatt megkapó helyszínt kínál bármilyen baráti találkozóhoz, beszélgetéshez. Szintén izgalmas pont a műemléki védettséget élvező épület különleges, bástyaszerű tornya, mely remek kilátást kínál Budapest Belvárosára.
A kávézó és a torony látogatásáról – az eddigiekhez hasonlóan – a Kapcsolat menüpont alatt adunk részletes tájékoztatást.
Mint látható, a Pénzmúzeum viszonylag sok helységből áll, s az épületben a kiállítótéren kívül is több olyan helyiség és térrész található, amelyeket érdemes lehet megtekinteni. A könnyebb tájékozódás érdekében ezen az oldalon elérhetővé tettük a múzeum részletes térképét, mely nagy segítséget jelenthet az épületben és a kiállításon való tájékozódáshoz. A térképek itt érhetők el.
Kapcsolódó tartalom
ÖsszesÁldott, békés karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk!
Programsorozatunk vendége Fertőszögi Péter volt. Az előadás már Podcast formájában is elérhető!
Ugyan a karácsony ritkán jelenik meg közvetlenül a pénzérméken, mégis találhatunk érdekes példákat, amelyek az ünnep szellemiségéhez kapcsolódnak.
Megértésüket köszönjük!
Áldott, békés karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk!
Programsorozatunk vendége Fertőszögi Péter volt. Az előadás már Podcast formájában is elérhető!
Ugyan a karácsony ritkán jelenik meg közvetlenül a pénzérméken, mégis találhatunk érdekes példákat, amelyek az ünnep szellemiségéhez kapcsolódnak.
Megértésüket köszönjük!