Ön ezen az oldalon van:Mi kell a demográfiai fordulathoz?

Mi kell a demográfiai fordulathoz?

A demográfiai folyamatoknak, annak hogy mennyi gyermek születik és összességében hogyan változik a népességszám egy országban, komoly gazdasági hatásai vannak. Ezért a jegybank elemzői szorosan figyelemmel kísérik ezeket a mutatókat, sőt javaslatokat is tesznek azok javítása érdekében. Kreiszné Hudák Emese a Magyar Nemzeti Bank szakértőjének elemzését a Pénzmúzeum felületein is olvashatják.

demografia-w.jpg

Hazánkban több évtizedes trendet jelentenek a kedvezőtlen demográfiai folyamatok, amelyek megfordítása egyre nagyobb kihívás a szülőképes korú nők számának mérséklődése miatt. Csökkenő népességszámú társadalom mellett ugyanakkor nem képzelhető el hosszú távon is sikeres gazdasági felzárkózás. Cikkünkben áttekintjük a legfrissebb demográfiai adatokat, és megvizsgáljuk azokat nemzetközi kitekintésben is. Végül bemutatjuk a Magyar Nemzeti Bank 2019 februárjában bemutatott Versenyképességi Programjában, a demográfiai fordulat érdekében megfogalmazott javaslatokat.

Teljes elemzés: https://www.mnb.hu/letoltes/kreiszne-hudak-emese-mi-kell-a-demografiai-fordulathoz.pdf