Ön ezen az oldalon van:Dr. Mandeep Rai: Az értékiránytű

Dr. Mandeep Rai: Az értékiránytű

ertekiranytu-konyv-w.png

Mindannyiunk életében elérkeznek azok a pillanatok, amikor az előttünk álló választások, kihívások vagy lehetőségek valami fontosat fednek fel a jellemünkről, a vágyainkról és a személyiségünkről. Akár tudatosan, akár nem, ezeket a döntéseket minden esetben az elveink irányítják, mindaz, amiben hiszünk, és amit a legfontosabbnak tartunk.

Dr. Mandeep Rai a befektetési bankok világában indult, majd a kockázati tőke, a nemzetközi fejlesztés, később pedig a televíziós újságírás irányába mozdult el karrierje. Közel 150 országba látogatott el, ahol testközelből látta, miként alakítják az értékek egy-egy ország és lakói életét. Véleménye szerint bárhová is látogat az ember, mindenhol jelen van valami teljesen nyilvánvaló, ám mégis kimondatlan kulturális nyelv, amely a mindennapi élet megannyi területét irányítja. Tetten érhető mindenben, kezdve attól, ahogyan egy ország a különféle jelentős eseményekre reagál, egészen addig, ahogyan az egyének és a helyi közösségek kapcsolatba lépnek egymással.

Legyen szó az amerikai vállalkozószellemről, a dán egyenlőségről vagy éppen a magyar versenyszellemről, a kötet megmutatja számunkra, hogyan építhetjük be saját életünkbe az egyes országokra jellemző értékeket, valamint hogy hogyan láthatjuk magunkat a világ szemén keresztül. Az eredmény egy újszerű és könnyen olvasható gyűjtemény, amely segít megvilágítani azokat az értékeket, amelyek a legfontosabbak, továbbá tartós és jelentős változást képesek előidézni a saját életünkben és a világ működésében egyaránt.

Top10 üzenet a könyvből a mianmari tapasztalatokról.

A könyv legfontosabb üzenetei a Norvég diplomáciáról

A könyv megvásárolható a Pallas Athéné Kiadó webshopjában